Historia
Sumatra to jedna z przepięknych indonezyjskich wysp, która słynie nie tylko z urokliwych krajobrazów i wyjątkowego klimatu. To na Sumatrze (oraz na dwóch innych indonezyjskich wyspach: Jawie i Celebes) zamieszkuje pewne wyjątkowe stworzenie: łaskun muzanga. Wyjątkowość jego polega na tym, iż chętnie żywi się owocami kawowca, lecz zupełnie nie trawi jego nasion a jedynie sam miąższ. W przewodzie pokarmowym łaskuna, enzymy trawienne oraz bakterie doprowadzają do wstępnej fermentacji ziaren kawowca, po czym łaskun się ich pozbywa ze swojego organizmu jedyną skuteczną lecz mało atrakcyjną drogą…
Ziarna kawy wydalone przez łaskuna przechodząc przez jego przewód pokarmowy tracą swój gorzki smak a kawa z nich wytwarzana zyskuje niepowtarzalny, łagodny aromat.
Wytwarzana w ten sposób kawa jest najdroższą kawą na świecie a proces jej „produkcji” nie został jeszcze wdrożony na szerszą skalę.
Tutaj pojawia się Twoja rola! Reprezentujesz firmę, która podejmuje się wyzwania produkcji najdroższej kawy na świecie na szeroką skalę – odpowiadając tym samym na ogromne jej światowe zapotrzebowanie.
Wraz z Twoją firmą bierzesz udział w rywalizacji pomiędzy dwiema firmami produkcyjnymi aby wygrać długoletni i bardzo opłacalny kontrakt na produkcję kawy na wyłączność!
Fabuła
Uczestnicy symulacji wcielają się w role pracowników jednej z dwóch konkurujących ze sobą firm produkujących kawę. Każda z firm składa się z następujących działów: finansowego, produkcyjnego, zaopatrzenia, HR oraz sprzedaży. Zadaniem uczestników jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku dla swojej firmy aby wygrać lukratywny kontrakt na produkcję najdroższej kawy na świecie. Uczestnicy wchodzą w role pracowników poszczególnych działów. Kontrakt wygra ta z firm, która osiągnie najlepsze wskaźniki efektywności, szczegółowo zdefiniowane dla każdego z działów.
Uczestnicy w czasie rozgrywki mają do dyspozycji wszelkie produkty i narzędzia niezbędne do realizacji zadania. Muszą to „tylko” wszystko dobrze zaplanować, zorganizować i przeprowadzić.
Symulacja biznesowa „Czas na Kawę” i jej wyjątkowość
Projektując symulację biznesową wykorzystywaną do pracy nad budowaniem efektywności bazowaliśmy na następujących wyjątkowych elementach:
- aby wszelkie zdarzenia, których doświadczają Uczestnicy symulacji były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości pod kątem prawdopodobieństwa ich zaistnienia całą symulację oparliśmy na rachunku prawdopodobieństwa wykorzystując rozkład naturalny
- spójność z celem głównym, jakim jest praca nad budowaniem efektywności osiągnęliśmy wykorzystując do tego nasz autorski Model Budowania Efektywności 4P:
- znakomitą większość wiedzy czerpaliśmy z własnego doświadczenia
- Uczestnicy symulacji w czasie jej realizacji bardzo często odwołują się do własnych doświadczeń i sytuacji przenoszonych z ich środowiska biznesowego
- każdy z Uczestników kończąc nasze warsztaty wychodzi z konkretnym planem działań do wdrożenia w swój biznes od razu po powrocie ze szkolenia.
Wyzwanie dla Uczestników
- ułożenie strategii działań zmierzających do realizacji głównego celu – zdobycie długoletniego kontraktu na produkcję kawy – zarówno dla poszczególnych działów jak i całej firmy
- zaplanowanie poszczególnych działań
- podział obowiązków pomiędzy Uczestników i członków działów
- pogodzenie sprzeczności w priorytetach dla poszczególnych działów
- odpowiedzialność za wynik całej firmy
- planowanie w dłuższej perspektywie
- gaszenie „pożarów”
Grupa docelowa
Symulacja biznesowa „Czas na Kawę” do doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób niezależnie od zajmowanego stanowiska czy też wykonywanej pracy. Wiedza, narzędzia i metody, z którymi Uczestnicy mają do czynienia w czasie symulacji doskonale nadają się dla menedżerów, kierowników dowolnego szczebla, ale także dla pracowników produkcji czy też sprzedaży – niezależnie od branży, w której działają.
Symulacja ta doskonale nadaje się do pracy nad budowaniem efektywności dla osób, które:
- chcą efektywniej zarządzać sobą w czasie oraz swoimi zadaniami
- same organizują czas pracy sobie i/lub swoim pracownikom
- są odpowiedzialne za realizację celów
- chcą efektywniej wykorzystywać czas, który poświęcają na wykonywanie zadać
Efekt edukacyjny
- umiejętność pracy z celami, zadaniami, priorytetami
- wykorzystanie Modelu Budowania Efektywności 4P
- umiejętność planowania w ujęciu krótko i długoterminowym
- wykorzystywanie relacyjności jako bezkosztowego elementu podnoszenia efektywności
- opracowanie konkretnego planu działań dla swojej sytuacji biznesowej
Informacje organizacyjne
- szkolenie trwa 2 dni
- pracujemy na sali szkoleniowej w godzinach: 10:00-18:00 (pierwszego dnia) oraz 9:00-17:00 (drugiego dnia)
- szkolenie ma charakter warsztatowy, zatem z uwagi na komfort pracy liczbę uczestników szkolenia ograniczyliśmy do max. 15
- minimalna liczba uczestników niezbędna do realizacji szkolenia: 10 osób
Przyznawane certyfikaty
- Imienny certyfikat ukończenia szkolenia